• Nie umiera ten kto trwa wiecznie w pamięci żywych

prev next

 

Szanowni i Drodzy Wnukowie Sybiraków!

W Białymstoku  w dniach 11 i 12 września 2014 r.  odbędzie się XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, poświęcony 70. rocznicy Zwycięskiej Bitwy pod Monte Cassino. W walkach o Monte Cassino brali udział Sybiracy - później żołnierze II Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa. Zwracamy się z gorącą prośbą do Wnuków Sybiraków oraz członków Ich Rodzin o liczny udział w Uroczystości. W tegorocznym Marszu nie powinno zabraknąć potomków Sybiraków,  ich  synów i córek, wnuków, prawnuków i pozostałych członków rodzin sybirackich.

Zwracamy się z gorącym apelem o Wasz udział w tym Marszu, zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji XIV Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

 

W Programie Uroczystości:

11 września

godz. 16:00 - odsłonięcie i poświęcenie Tablicy na budynku dawnego więzienia carskiego przy ulicy Sienkiewicza 57 w Białymstoku, upamiętniającej zsyłki Polaków na Syberię w XIX wieku.

godz. 20:00 - pokaz audiowizualny o deportacjach obywateli polskich do Z.S.R.R. - miejsce - ściana budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ulicy Zwierzynieckiej 16.

 12 września

godz. 8:00 - Święta Liturgia w Katedralnej Cerkwi p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy

godz. 10:00 - Rozpoczęcie Marszu spod Pomnika Katyńskiego ulicami: Świętojańską, Branickiego i Piastowską do kościoła p.w. Ducha Świętego przy ulicy Sybiraków 2.

godz. 11:00 - Msza Św. w kościele p.w. Ducha Świętego

godz. 12:30 - Uroczystości przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka

 

Miejsce zbiórki przed Marszem: Wnukowie Sybiraków i osoby im towarzyszące, spotykają się  12 września o godzinie 9:30 na parkingu przy  ulicy Podleśnej  i Świętojańskiej. Do zobaczenia!!

Bardzo serdecznie zapraszamy ! 

Prezes Stowarzyszenia Jerzy Bołtuć oraz członkowie Podlaskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców SYbiru w Białymstoku.

KONTAKT

Muzeum Wojska w Białymstoku
ul. Kilińskiego 7, Białystok 15-089

bialystok@pamiecisybiru.pl

Muzeum: 85 741 54 48
Prezes: 605 590 873

FORMULARZ KONTAKTOWY

E-mail:
Temat:
Wiadomość: