• Nie umiera ten kto trwa wiecznie w pamięci żywych

prev next

 

Komunikat Komisji konkursowej z dnia 29.03.2013 r. o rozstrzygnięciu Konkursu  „150 lat Powstania Styczniowego – ekspozycja, dokument” zorganizowanego przez Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku,  Muzeum Wojska w Białymstoku i Związek Sybiraków Zarząd Oddziału w Białymstoku pod Honorowym Patronatem: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty

Komisja po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną oraz z materiałem przedstawionym na CD a także po obejrzeniu prac konkursowych zamieszczonych na stronach internetowych szkół biorących udział w Konkursie przyznała następujące miejsca:

 

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce -  Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Wł. Broniewskiego w Zambrowie,

II miejsce ex aequo -  Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku  oraz Szkoła Podstawowa Nr 19 im. Mieszka I
w Białymstoku,

III miejsce ex aequo - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Z. Glogera w Białymstoku oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Słowackiego Białymstoku ,

Wyróżnienie otrzymuje Szkoła Podstawowa im. F. Karpińskiego w Zabłudowie.

 

KATEGORIA : GIMNAZJA

I miejsce ex aequo –Gimnazjum w Zespole Szkół w Poświętnem oraz Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków w Augustowie

II miejsce ex aequo – Publiczne Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży oraz Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach,

III miejsce ex aequo –Zespół Szkół w Przytułach - Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego oraz Publiczne Gimnazjum Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku;

 

W kategorii gimnazjów Nagrody Specjalne od Prezesa Związku Sybiraków w Białymstoku Pana Tadeusza Chwiedzia otrzymują :

Zespół Szkół nr 4 Publiczne Gimnazjum Nr 31 w Białymstoku,

Zespół Szkół Sportowych Nr 1 Publiczne Gimnazjum Nr 20 w Białymstoku,

Zespół Szkół w Kuźnicy;

 

Wyróżnienia otrzymują :

Gimnazjum Nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim,

Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Łomży,

Gimnazjum w Zespole Szkół w Kalinówce Kościelnej;

Gimnazjum w Zespole Szkół i Przedszkola w Tykocinie.

 

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce – nie przyznano;

II miejsce – Technikum nr 1 im. Korpusu Polskiego, Augustowskie Centrum Edukacyjne w Augustowie;

III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Łapach.

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie przyznano Nagrody Specjalnej oraz nie przyznano Wyróżnienia.

Za udział w Konkursie pozostałe szkoły otrzymają Pamiątkowe Dyplomy.

 

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbędzie 15 kwietnia 2013 r. o godz. 12:00 w Sali Rycerskiej Muzeum Wojska przy ulicy Jana Kilińskiego 7 w Białymstoku. Zapraszamy.

 

Komisja Konkursowa

KONTAKT

Muzeum Wojska w Białymstoku
ul. Kilińskiego 7, Białystok 15-089

bialystok@pamiecisybiru.pl

Muzeum: 85 741 54 48
Prezes: 605 590 873

FORMULARZ KONTAKTOWY

E-mail:
Temat:
Wiadomość: